Kontakta oss

 

 

Söker du en lärare? 
Kontakta receptionen, tel 0380-51 88 43

Receptionens öppettider
måndag-fredag 08.00-12.00

   

SJUKANMÄLAN

Sjukanmälan  - elever
Automatisk telefonsvarare Dexter
Tel. 0380-64 90 32

ELEVHÄLSAN

- Skolsköterska
- Kurator
- Specialpedagog
- Speciallärare
- Studie- och yrkesvägledare

Här hittar du kontaktuppgifter
till elevhälsan.   

ANTAGNING

Ann Björkbom-Tegheim
0380-51 88 42
ann.bjorkbom-tegheim@nassjo.se

ELEVBOENDE

Elevhemsföreståndare

Ingegerd Wahlgren-Swärdh
0380-51 72 91
Ingegerd.Wahlberg-Sward@nassjo.se

SKOLLEDNING

richard weibull

Richard Weibull,  Gymnasiechef

0380-51 88 50
Richard.Weibull@nassjo.se

catharina tingvall

Catharina Tingvall,  Administrativ chef

0380-51 88 40
Catharina.Tingvall@nassjo.se

Ansvarsområden

Administration
Vaktmästeri
Elevboende
Café
Bibliotek

tobias lindell

Tobias Lindell, Rektor

0380-51 88 45
tobias.lindell@nassjo.se

Ansvarsområden

Introduktionsprogram
Gymnasiesärskolan  

 

anders crona

Anders Crona, Rektor

0380-51 88 79
anders.crona@nassjo.se  

Ansvarsområden

Barn- och fritidsprogrammet
Ekonomiprogrammet
Handels- administrationsprogrammet
Samhällsvetenskapsprogrammet  
(Fram till ht 18)
Vård- och omsorgs programmet

linda davidsson

Linda Davidsson, Rektor

0380-51 87 52
linda.davidsson@nassjo.se  

Ansvarsområden

Bygg- och anläggningsprogrammet
Hantverksprogrammet - FrisörStylist
Järnvägsutbildning
Alfa
Uppdrag VUX

bengt larsson

Bengt Larsson, Rektor

0380-51 84 90 
bengt.larsson@nassjo.se  

Ansvarsområden

El- och energiprogrammet
Estetiska programmet  (Fram till ht 18)
Gymnasieingenjör - T4
Industritekniska programmet
Naturvetenskapsprogrammet
Teknikprogrammet
VVS och fastighetsprogrammet  (lärling VVS)

marita svensson

Marita Svensson, Utvecklingsledare

0380-51 87 30
marita.svensson@nassjo.se  

Ansvarsområden

Kvalitetsuppföljning, Teknikcollege och
Vård- och Omsorgscollege 

lena ringborg

Lena Ringborg, Ekonom

0380-51 88 49
Lena.Ringborg@nassjo.se